Jesteś tutaj: multikoncept.com

AKTUALNOŚCI Aktualności Multikoncept finanse dla firm i faktoring pozabankowy

Jak pozyskać finansowanie dla firm i czy Faktoring to dobre rozwiązanie?

Faktoring to usługa sprzedaży faktur firmie faktoringowej. Cały pomysł polega na tym, aby szybko odzyskać gotówkę za swoje towary czy usługi, bez czekania, aż upłynie termin wyznaczony na fakturze. Faktoring stał się od jakiegoś czasu jednym z najłatwiejszych sposobów pozyskiwania środków pieniężnych, przez firmy w Polsce ale i na świecie. Faktor bardzo często uruchamia limit wyłącznie w oparciu o fakturę wtedy mamy doi czynienia z faktoringiem jednorazowym. Przedsiębiorcy zaczynają traktować faktoring, jako jeden z elementów długofalowej  strategii zarządzania swoimi należnościami. Definicja faktoringu to w właściwie bieżąca sprzedaż wierzytelności za natychmiastową gotówkę, ma to na celu wyeliminowanie zaległości płatniczych od kontrahentów. Co ciekawe, nie potrzebujesz nawet długiej historii współpracy handlowej z kontrahentami, aby uzyskać ofertę na faktoring. Dostęp do usługi uzyskasz sprawnie i w procedurze online, bez stosu dokumentów.

 

Korzyści płynące z faktoringu
Jedną z niepodważalnych zalet usługi faktoringu jest fakt, że środki pieniężne od kontrahentów spływają od razu po wystawieniu faktury.
Faktoring online eliminuje potrzebę korzystania przez firmy, z innych źródeł finansowania obarczonych kosztami lub sztywną procedurą formalną, takich jak kredyt, pożyczka czy linia obrotowa albo limit w koncie.
Posiadając faktoring, nie ma konieczności skupiać się na ściąganiu długów, można spokojnie prowadzić bieżącą działalność w firmie. Faktoring dla firm to niezaprzeczalne zalety:

  • Pieniądze zaraz po wystawieniu faktury
  • Brak kłopotów ze ściąganiem należności
  • Poprawa płynności finansową w swojej firmie
  • Skupiasz się na rozwoju i bieżącej działalności firmy 

Faktoring i jego rodzaje

Ze względu na zakres formalności, poziom ryzyka, sposoby rozliczania i zasięg, rozróżnić można kilka rodzajów faktoringu. Faktoring pełny to taki, gdzie Faktor ponosi ryzyko niewypłacalności kontrahenta, którego wierzytelności są objęte tą transakcją. Sama umowa najczęściej jest ubezpieczona a decyzja o przyznaniu podejmowana w oparciu o dokumentację. Ty nie ponosisz ryzyka tej transakcji, więc koszty takiej usługi są dla najwyższe.

Dostęp do kapitału możliwy jest też dzięki usłudze jaką jest faktoring odwrócony. Potrzebujesz zainwestować w towar, materiały, sprzęt, nowe technologie albo w wyposażenie? Masz do zrealizowania kosztowe faktury przelewowe, ale wolisz zapłacić sprzedawcy później, niż w terminie wskazanym na fakturze, to jest właśnie ten rodzaj gdzie zastosowanie ma faktoring odwrócony, inaczej zwany też faktoringiem zakupowym. Poniżej znajdziesz link, który zaprowadzi Cię do sprawdzonej oferty na uproszczony faktoring odwrócony, dzięki któremu zrealizujesz zakupy do 100.000 zł na firmę.

Złóż wniosek na ? FAKTORING ZAKUPOWY

To właściwy kierunek i doskonała alternatywa do kredytów, lub pożyczek na dowolny lub konkretny cel. Na uproszczonych zasadach i przy zastosowaniu minimum formalności, otrzymasz środki pieniężne na zapłatę za swoje faktury kosztowe, nawet do 100% ich wartości, tego samego dnia, w którym dokonujesz zakupu. Równowartość faktury oddasz w dogodnych dla siebie ratach. Musisz wiedzieć, że Faktor nie sprawdza Twojej zdolności kredytowej, nie żąda książek przychodów i rozchodów, najważniejsza jest tu faktura i obroty na Twoim koncie gospodarczym. Wielokrotnie zdarza się że kontrahent, któremu wystawiasz faktury nie chce, aby usługa rozliczana była transakcją faktoringu i tu właśnie zastosowanie ma faktoring cichy. Kontrahent nie jest powiadamiany o faktoringu i nie podpisuje cesji wierzytelności. Niestety tu Faktor weryfikuje Twoją historię kredytową i jeśli masz spóźnienia na ratach nie otrzymasz  pozytywnej decyzji na faktoring cichy. 

Faktoring jako stróż Twoich należności

Faktoring to znacznie więcej niż forma zwykłego finansowania sprzedaży firmy. Oprócz natychmiastowego przekształcenia należności w gotówkę, faktoring oferuje kompleksową ochronę przed nieterminowymi płatnościami i tzw. złymi należnościami i w razie takiej potrzeby podejmuje proces windykacji należności. Ponadto Faktor zawsze sprawdza kontrahentów w ogólnodostępnych bazach, czy aby nie są wpisani do bazy nierzetelnych płatników.

Nic więc dziwnego, że faktoring jest formą finansowania zewnętrznego, wykorzystywaną na co dzień w wielu branżach. Do najważniejszych odbiorców faktoringu należą obecnie, branża transportowa, przemysłowa, handlowa, obróbka metali, przemysł spożywczy, przemysł maszynowy, wytwórczy, produkcja wyrobów chemicznych i kosmetycznych, elektronika, wydawnictwa i firmy poligraficzne. W ostatnich latach na znaczeniu zyskał również faktoring medyczny. Na tę formę finansowania decydują się również mikro przedsiębiorstwa i firmy jednoosobowe, które współpracują na zasadzie B2B.

 

Faktoring dla firm – jesteś w dobrych rękach

Broker faktoringowy to ekspert w swojej dziedzinie, który jest w stanie wybrać spośród wszystkich dostępnych usług faktoringowych, produkt na Twoją miarę i dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb. Taka usługa pozwala na pełne zrozumienie okoliczności i wymagań biznesowych, zanim zostanie dokonany wybór.

Zdarza się, że małe i średnie firmy mają zaległości wobec ZUS lub US, które uniemożliwia pozyskanie kredytu, pożyczki a czasami także faktoringu. Jest idealna opcja na taką okoliczność - pożyczka na zapłatę zaległości w ZUS lub US. Pozyskujesz gotówkę i spłacasz swój dług, następnie możesz otrzymać Zaświadczenie o niezaleganiu.

 

Na koniec warto dodać, że doradca faktoringowy zapewnia porady najlepiej dopasowane do osobistych preferencji firmy, mając na uwadze koszty i korzyści płynące z faktoringu.

Jeśli jednak jesteś przekonany co do konkretnej usługi jaką jesteś zainteresowany, dla ułatwienia podajemy drogę na skróty. Zarejestruj się pod konkretnym wnioskiem i ciesz się szybką i łagodną weryfikacją:

FINANSOWANIE POJEDYŃCZYCH FAKTUR

FAKTORING ZAKUPOWY CZYLI ODWRÓCONY

FAKTORING ONLINE

FINANSOWANIE ZALEGŁOŚCI W ZUS LUB US

Jeśli masz dodatkowe pytania o faktoring, zapraszamy do kontaktu

Menadżer Projektu

Agnieszka Zabochnicka

Kom. 697 103 799
biuro@multikoncept.com

kredyty dla firm Częstochowa

Zamów rozmowę z ekspertem

zgoda na przetwarzanie danych

Leasing

LEASING jest doskonałą alternatywą dla przedsiębiorców, nie posiadających zdolności kredytowej lub chcących odzyskać zamrożone w pojeździe środki.

Waluty

Doradztwo

Już nie musisz błądzić w plątaninie ofert. Oferujemy unikalny wariant doradztwa finansowego, gdzie Firma otrzyma pełną analizę możliwości finansowania swojej działalności, w kontekście posiadanych wpisów do Rejestrów, stażu, formy prawnej itp.